W listopadzie zeszłego roku dowiedziałam się, że za niedługo rusza projekt Po-po-jutrze, którego celem jest wyłonienie najbardziej kreatywnych i innowacyjnych sposobów na  nauczanie dorosłych. Pomyślałam: to jest to! Od razu wiedziałam, że wezmę w nim udział. Jeszcze tego samego dnia zadzwoniłam do Anny Grajewskiej, mojej byłej stażystki i aktualnej specjalistki ds. social mediów i content marketingu, zrobiłyśmy szybką burzę mózgów i spisałyśmy kilka wstępnych pomysłów. Wraz z kolejnymi dniami, coraz więcej dowiadywałyśmy się o specyfice projektu i jego celach, co ostatecznie pozwoliło nam wybrać jeden, najlepszy pomysł, którym jest aplikacja mobilna „Mój Trener”.

 

W dniu, kiedy ogłoszono listę rankingową zakwalifikowanych projektów, byłyśmy w siódmym niebie – udało się! Nasz pomysł znalazł się w wśród sześćdziesięciu wybranych projektów, które przeszły do dalszego etapu preinkubacji! Niedługo po tym, wzięłyśmy udział w pierwszych warsztatach organizowanych przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny oraz Sense Consulting. Zajęcia te pozwoliły nam jeszcze lepiej zrozumieć wyzwania i możliwości, jakie niesie za sobą nasz pomysł.

 

Po dokładnym dopracowaniu szkicu naszej innowacji, ruszyłyśmy z nim w świat, by dowiedzieć się, co sądzi o nim nasza grupa docelowa. W czasie wstępnych wywiadów spotkałyśmy się z niesamowitym entuzjazmem, który jeszcze bardziej nakręcił nas do dalszego działania. Proces tworzenia czegoś nowego i innowacyjnego od podstaw jest sam w sobie największym motywatorem, a spotkanie się z entuzjazmem ludzi, dla który się to tworzy – najpiękniejszą nagrodą J

 

23 czerwca 2017 roku podpisałyśmy umowę grantową na stworzenia aplikacji mobilnej „Mój Trener” i tym samym oficjalnie znalazłyśmy się wśród 32 projektów zakwalifikowanych do procesu inkubacji. Od tego dnia rozpoczął się dla nas proces intensywnej pracy: stworzenie pierwszego prototypu innowacji, testowanie go wraz z naszą grupą docelową oraz udział w warsztatach inkubacyjnych w Parku Technologicznym – tak wyglądały nasze tegoroczne wakacje. Dziś jesteśmy na etapie programowania aplikacji i już w listopadzie będziecie mogli pobrać ją na swój telefon i sami wypróbować.

 

Jeżeli jesteście ciekawi naszego pomysłu i chcielibyście dowiedzieć się więcej na jego temat, to zapraszamy Was na facebookowy profil: @mojtrener.edu. Będziemy na nim na bieżąco informować o postępach w tworzeniu naszej innowacji . Niedługo także pojawi się w aktualnościach nowy artykuł poświęcony w całości aplikacji mobilnej „Mój Trener”. Już dziś wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do jego przeczytania.

 

Autorki aplikacji: Anna Grajewska i Małgorzata Mrug

 

DOŁĄCZ DO MOJEJ SIECI KONTAKTÓW

© 2024 MRUG.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: empressia.pl